Když v roce 2003 vyjel na silnice první Mercedes-Benz CLS, stal se zakladatelem kategorie sedan-kupé. To, co zní jako protimluv, si ale bohatá klientela stuttgartské značky oblíbila. Netrvalo dlouho a začaly se objevovat "kopie" CLS i u jiných značek. Nyní vstupuje luxusní vůz s hvězdou na kapotě do třetí generace, která se vzhledově posunula z decentního modelu v nepřehlédnutelný kus.

Zatímco z bočního pohledu zůstává silueta auta s nízkou střechou a velmi úzkými okny pořád prakticky stejná, odehrály se největší změny na zádi a přídi. Vzadu najdete do víka kufru zasahující LED brzdová světla a masivní výfuky, vpředu to je pak nový "žraločí čumák", tedy příď, jejíž horní hrana je vysunutá o něco více dopředu než spodní. Jde o první takový styling u Mercedesu, ale nedávné odhalení kompaktního modelu třídy A dokládá, že ho automobilka bude aplikovat na širším spektru aut. To, co na fotografiích z určitých úhlů působí lehce rozpačitě, v realitě strhává pozornost a propůjčuje vozu spolu s LED světlomety (v základní výbavě) sebevědomý, až agresivní vzhled. Nelze se ubránit srovnání s přídí legendárního Fordu Mustang.

Uvnitř chce ale auto svou posádku naopak uklidnit. Jistě, přistupuje se sem přes stylové bezrámové dveře a kabina je o poznání stísněnější než u Mercedesu třídy E. Palubní deska a speciálně pro tento model navržená superkomfortní sedadla z malého prostoru vytvoří velmi uvolněné místo k bytí. Platí to ale jen tehdy, pokud nejste více vzrostlý jedinec snažící se usadit se dozadu. Stále je totiž potřeba mít na mysli, že jde o sedan-kupé s důrazem na slovo "kupé". Vzadu je tak problém zejména nad hlavou.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.