Pardubice už potřetí ve svém kraji získaly ocenění Město pro byznys. Město si vysloužilo nejvyšší hodnocení jak v kategorii podnikatelské prostředí, tak i v přístupu veřejné správy. Pardubice v rámci kraje vykazují nejvyšší podíl právnických osob a tamní magistrát hodlá podnikání i nadále podporovat. "Dokončili jsme změny územního plánu, abychom zlepšili podmínky pro nové podnikatele. Začíná se tady více stavět, a když se více staví, znamená to přísun nových lidí," říká primátor Martin Charvát.

Pro město je rovněž klíčové poskytovat kvalitní vzdělávání, což se mu v posledních letech daří. "Investičně posílila hlavně oblast základního školství. Zlepšuje se ale také polytechnické vzdělávání. Nyní probíhá přestavba pěti škol, kde by následně měly být k dispozici nové dílny," sdělil Martin Charvát. I nejvyšší počet studentů a učňů tak Pardubicím dopomohl k vítězství.

Vítězná města v Pardubickém kraji

Radnice v současné době dokončuje jednání o dlouho připravovaném projektu centrální polytechnické dílny. Ta by měla studentům pomáhat v propojování teoretických znalostí s praxí a zatraktivňovat technické obory a přírodní vědy i formou volnočasových aktivit. "Chceme i těm nejmenším vštípit, že Pardubice jsou technické město," dodává primátor.

Rádi se sejdeme, vzkazuje Cheb

jarvis_5aa900ce498e22539624588c.jpeg
V Karlových Varech převzal diplom pro Cheb tajemník MÚ Václav Sýkora (vlevo). Mariánské Lázně reprezentoval starosta Martin Kalina.
Foto: Vojtěch Resler