Pardubice už potřetí ve svém kraji získaly ocenění Město pro byznys. Město si vysloužilo nejvyšší hodnocení jak v kategorii podnikatelské prostředí, tak i v přístupu veřejné správy. Pardubice v rámci kraje vykazují nejvyšší podíl právnických osob a tamní magistrát hodlá podnikání i nadále podporovat. "Dokončili jsme změny územního plánu, abychom zlepšili podmínky pro nové podnikatele. Začíná se tady více stavět, a když se více staví, znamená to přísun nových lidí," říká primátor Martin Charvát.

Pro město je rovněž klíčové poskytovat kvalitní vzdělávání, což se mu v posledních letech daří. "Investičně posílila hlavně oblast základního školství. Zlepšuje se ale také polytechnické vzdělávání. Nyní probíhá přestavba pěti škol, kde by následně měly být k dispozici nové dílny," sdělil Martin Charvát. I nejvyšší počet studentů a učňů tak Pardubicím dopomohl k vítězství.

Infografika

Radnice v současné době dokončuje jednání o dlouho připravovaném projektu centrální polytechnické dílny. Ta by měla studentům pomáhat v propojování teoretických znalostí s praxí a zatraktivňovat technické obory a přírodní vědy i formou volnočasových aktivit. "Chceme i těm nejmenším vštípit, že Pardubice jsou technické město," dodává primátor.

Rádi se sejdeme, vzkazuje Cheb

jarvis_5aa900ce498e22539624588c.jpeg
V Karlových Varech převzal diplom pro Cheb tajemník MÚ Václav Sýkora (vlevo). Mariánské Lázně reprezentoval starosta Martin Kalina.
Foto: Vojtěch Resler

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.