Navzdory finančním problémům programy hledání mimozemských inteligencí pokračují − ale i kdyby jich nebylo, elektromagnetické vlny z nejstarších rozhlasových vysílání už jsou ve vzdálenosti přibližně sto světelných let a letí dál. Otázka, co by se stalo, kdyby nás mimozemšťané našli, je proto legitimní.

Pokusy o odpovědi, a tím pádem i představy o povaze mimozemšťanů prodělaly zajímavý vývoj od nenasytných lidožroutů přes hodného E.T. zpět k obludám, jimž je lepší se vyhnout. Před optimismem varuje nejen osud indiánů po střetu s evropskou civilizací, ale i vědci formátu Stephena Hawkinga.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.