Od voleb uplynulo pět měsíců a vláda stále zůstává v nedohlednu. Respektive řádná vláda s důvěrou. Premiér Andrej Babiš sice tvrdí, že i kabinet v demisi může docela dobře vládnout, je ale jasné, že takhle to dál nejde. Už s ohledem na obrázek, jaký by si o Česku udělali v zahraničí. Proto nyní vytáhl těžký kalibr, hrozbu předčasných voleb. Nemluvil o nich jen tak někde v novinách či televizi, ale přímo v Poslanecké sněmovně, aby jej politici dobře slyšeli.

Prezident Zeman sice předčasné volby opakovaně vyloučil, může však otočit. A to v okamžiku, kdy by o ně premiér, kterému dosud vždy vyšel vstříc, požádal. Pak by stačilo, aby cestu k nim otevřeli sami poslanci. Pokud by se jim do obhajoby křesel nechtělo a nutných 120 hlasů k rozpuštění sněmovny by se nenašlo, existuje i další možnost. Nechat si co nejrychleji vyslovit nedůvěru při druhém a třetím Babišově vládním pokusu. Na podzim by lidé mohli jít znovu do volebních místností a ani by je to nebolelo, beztak musí vybírat obecní zastupitele a senátory.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.