Říká o sobě, že se rád někam podívá, ale že by byl vášnivý cestovatel? Přesto viděl spousty zajímavých zemí a lidí, třeba Martinik, Indii nebo Srí Lanku, projel s kamarádem Ameriku z Toronta do Mexika tak trochu nadi­voko. "Už v mládí jsem měl chuť se podívat někam dál, ale zároveň jsem věděl, že je to úplně passé. Naše rodina nebyla za socialismu spolehlivá, takže cestování do zahraničí nepři­cházelo v úvahu," říká Marek Orawski, předseda představenstva První klubové pojišťovny.

Západ poprvé ochutnal v 25 le­tech. Bylo to v roce 1990, kdy vyjel se So­kolem do Rakouska a Itálie. "Úplně mě fascinovalo, jak bylo všude čisto. Na trávnících se dalo chodit bosky, neválely se tam střepy. A také mě zarazilo, že do odpadků dávali plastové lahve, které by se ještě na ledacos hodily."

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.