Nízké daně z nemovitosti a vysoký podíl podnikatelů zajistil Děčínu vítězství v soutěži Město pro byznys v Ústeckém kraji. "Tohoto ocenění si velmi vážíme. Děčín se totiž v minulosti potýkal s vysokou nezaměstnaností, stále je vnímán jako periferie republiky. Snažíme se, aby se stal městem, kde lidé chtějí žít, pracovat, vychovávat děti. Za důležité považujeme podporu malých a středních firem," okomentovala výsledky náměstkyně primátorky Hana Cermonová.

Pod Ještědem kraluje Jablonec

Infografika

V Libereckém kraji obhájil vítězství z minulého roku Jablonec nad Nisou. K tomu mu pomohl nejvyšší přírůstek obyvatel v kraji a nejlepší webové stránky města. Jablonecká radnice se navíc snaží s podnikateli udržovat dobré vztahy.

"Hlavním důvodem, proč se Jablonec dlouhodobě umisťuje na předních příčkách této ankety, je vstřícnost úřadů. S podnikateli pravidelně komunikujeme a snažíme se jejich problémy řešit operativně. U mě mají vždy dveře otevřené," říká primátor vítězného města Petr Beitl, jenž cenu převzal. Velkým krokem kupředu podle něj bude otevření silnice I/14, která posílí spojení Jablonce s krajským městem. "Připravujeme také nové sjezdy do průmyslové zóny," dodává Beitl.

Brnu pomohli studenti

jarvis_5a96c7f5498e118a64d96036.jpeg
Ocenění pro vítězný Jablonec nad Nisou převzal primátor Petr Beitl (uprostřed). Na dalších místech se umístily Železný Brod a Liberec.
Foto: Vojtěch Resler
Infografika

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.