Za týden, tedy ve čtvrtek 8. března, se veřejnosti otevřou brány jedné z nejvýznamnějších motoristických událostí svého druhu v Evropě. Autosalon v Ženevě tradičně poslouží jako první místo, kde automobilky ukážou své novinky pro letošní rok. Ekonom vybral osm z nich, které by neměly uniknout vaší pozornosti.

Kroky českého návštěvníka zřejmě nejdříve zamíří do stánku domácí automobilky. Škoda Auto by měla v Ženevě kromě luxusní verze svého velkého SUV Kodiaq ukázat i facelift oblíbené Fabie. Nový modelový ročník je poznat na první pohled, protože úpravou prošla příď, která dostala nové světlomety zdobené LED pro denní svícení. Nová světla jsou i na zádi. Auto dostane také vylepšený zábavní systém. Nejzásadnější novinkou však je, že se Fabia už nebude vůbec nabízet s naftovým motorem. K dispozici budou jen benzinové tříválce s litrovým objemem.

To švédská automobilka předvede novou generaci manažerského kombi střední třídy Volvo V60. U luxusního vozu není překvapením jeho design, který souzní s ostatními aktuálními modely značky. Nejvíce připomíná větší model V90. Auto bude pohánět paleta přeplňovaných a benzinových motorů. Podobně jako v případě jeho sourozenců dostane i V60 k dispozici také hybridní variantu.