Mnichov mění nomenklaturu. BMW 6 Gran Turismo tudíž není nový stroj, ale už druhá generace auta, které se dříve označovalo jako 5 GT. Kritici mu vytýkali nehezký design, majitelé si nemohli vynachválit praktičnost. Jak se změnilo, zjišťoval Ekonom v týdenním testu.

Označit novinku číslem 6 je logické. Leží totiž mezi top sedanem BMW 7 a manažerským BMW 5. Z většího modelu si bere zejména rozměry. O celých 91 milimetrů totiž překračuje hranici pěti metrů, což ji řadí mezi exkluzivní vozy. Do boje se tak může pustit s podobně stavěným Porsche Panamera − oba vozy mají výklopnou záď ve stylu takzvaného liftbacku. Je samozřejmostí, že její elektrické ovládání je už v ceně.

Pod pátými dveřmi se ukrývá zavazadlový prostor na 610 litrů libovolného nákladu. Pohodlně lze převážet třeba i lyže nebo snowboard, protože zadní sedadla, která jsou navíc elektricky polohovatelná, lze pomocí tlačítek sklápět zvlášť. Jednoduše řečeno, BMW 5 GT nabídne majestát top sedanu řady 7 pro ty, kteří také rádi po práci vyrazí za koníčky s rodinou.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.