Ekonom se rozhodl hledat výnos na burze. Vybrali jsme konkrétní akciové tituly pro hypotetické portfolio v hodnotě za necelý čtvrt milion korun.

Lidé a investoři obzvlášť mají rádi příběhy. Jedním takovým je příběh o Amazonu. Není už jen o globálním on-line obchodním domě. Amazon natáčí filmy a pronajímá datová úložiště firmám, které nemají vlastní servery. Je globální logistickou firmou s robotickými sklady. Provozuje vlastní letku dopravních letounů, flotilu nákladních vozů a ve vybraných městech poslíčkovou službu.

Teď ale začíná úplně novou kapitolu. Po ovládnutí země a nebe přišel čas dobýt moře. Společnost získala licenci pro poskytování zaoceánských přepravních služeb. Cílem je urvat kus trhu globální kontejnerové námořní dopravy s ročním obratem 350 miliard dolarů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Investiční příběh o Amazonu má novou kapitolu. Globální e-shop je dokonalá logistická firma s vlastními cargo letouny, nákladními auty a poslíčky.
  • Teď přišel čas dobýt námořní kontejnerovou dopravu.
  • Amazon za hrozbu považuje také dánský rejdař Moller-Maersk.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.