Koukat na fotbal mě nikdy nebavilo, teď jsem ale narazil na informaci, která by tento poněkud nudný sport mohla učinit zajímavějším. Podobnou míčovou hru měli i předkolumbovští Aztékové (hráč se taky nesměl míče dotknout rukama), ale v pravidlech byl takový drobný rozdíl: poražené mužstvo bylo obětováno bohu deště.

Hodně se teď doporučuje, abychom čerpali ze zkušeností přírodních národů, a zrovna tahle mi připadá dobrá hned z několika důvodů. Odborníci tvrdí, že Česko trpí suchem, a bude prý ještě hůř. Tak proč problém neřešit pomocí fotbalu. Koneckonců špatných fotbalistů tu je jako much, takže bůh deště by si na nedostatek úcty určitě nestěžoval. Vyšlo by to laciněji než nové přehrady a žádná vesnice by se nemusela stěhovat.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.