Právníci v Česku mají "konečně" plnohodnotné memorandum o dodržování etických hodnot. Není to tak, že by dokument, který již v říjnu podepsali soudci, notáři, státní zástupci, exekutoři a podnikoví právníci, byl až doposud polovičatý. Jen pod ním chyběl podpis nejpočetnějšího právnického stavu, advokátů. Předseda České advokátní komory Vladimír Jirousek to ale minulý týden napravil a pod společným memorandem tak už žádná větší skupina právníků nechybí…

V rámci dokumentu se právníci zavázali spolupracovat na území "neutrálního fóra", dodržovat etická pravidla a rozvíjet vzájemné vztahy. Memorandum připravila Jednota českých právníků pod vedením předsedy Ústavního soudu Pavla Rychetského a notáře Martina Foukala. Vycházela přitom z dokumentu, který v 90. letech připravil tehdejší předseda jednoty, exministr spravedlnosti a první veřejný ochránce práv Otakar Motejl.

Zatím jste si přečetli 70 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.