3,9 %

dosáhla nezaměstnanost v Česku v prvním měsíci roku. Jedná se o nejnižší lednovou hodnotu za posledních 20 let. Nyní je v tuzemsku průměrně jedno volné pracovní místo na 1,3 uchazeče.

ČVUT spojí síly s GE Aviation

jarvis_5a82f359498e2f5c27517b0f.jpeg
Foto: Reuters

Pražské ČVUT oznámilo spo­lupráci s americkým výrobcem leteckých motorů GE Avia­tion. Podle děkana Strojní fakulty Michala Valáška takto exkluzivní smlouvu o výměně znalostí nemá s firmou žádná světová univerzita. Do výzkumu a vývoje, na němž se má ČVUT podílet, chce GE investovat 10 miliard korun.

Internetová ozvěna

jarvis_5a82f35a498e2f5c27517b13.jpeg
Foto: Archiv

Z "brutální pařby informatiků" do vesmírného programu. Ukázalo se, že jeden z vy­obrazených na známé fotce pracuje pro SpaceX jako programátor.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.