Má minimálně 50 centimetrů na výšku, dvě ruce s lokty, dvě nohy ohebné v kolenou, lyže, hole a kličkuje mezi brankami na jihokorejském svahu v čase tamních zimních olympijských her. Ale není to lyžař, je to robot. Jižní Korea je robotizací posedlá. Má 631 průmys­lových robotů na deset tisíc zaměstnanců, což je zdaleka nejvíce na světě. A v době olympiády se rozhodla předvést, kam až se stroje "vypracovaly". Osm robotických týmů z univerzit, vědeckých ústavů a firem se utkalo v lyžařském resortu v Hoeng­seongu. A zatímco soutěže ve sjezdovém lyžování se odkládaly kvůli prudkému větru, roboti nedaleko sjížděli kopec o deset ti­síc dolarů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.