Koho podpořit ve volbách do Senátu, zvažují piráti. Zatím jednají s různými osobnostmi, v pondělí se například předseda strany Ivan Bartoš setkal s neúspěšným kandidátem na prezidenta Markem Hilšerem. Na Vysočině se ale rozhodli pro neobvyklou cestu a zahájili výběrové řízení. Do 18. února se může přihlásit každý, kdo souhlasí se zásadami strany a má potřebné znalosti i dovednosti.

Jakmile lhůta vyprší, začne jednání na krajském pirátském fóru. Jeho členové budou moci kandidátům klást dotazy. "Je na zájemcích o kandidaturu, zda upřednostní on-line komunikaci, či budou oslovovat členskou základnu osobně," popisuje krajská koordinátorka Michaela Vodová. Po seznámení s kandidáty následuje hlasování všech členů Krajského sdružení Vysočina.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Pirátská strana vybírá, koho podpoří ve volbách do Senátu.
  • Spekuluje se o jménech, jako je Marek Hilšer, Hayato Okamura či Jan Ruml.
  • Ani v krajské buňce na Vysočině svého kandidáta zatím nemají, přihlásit se může zájemce z řad veřejnosti.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.