Japonský výrobce elektroniky Sony zvýšil ve třetím fiskálním čtvrtletí provozní zisk téměř čtyřnásobně. Za říjen až prosinec 2017 vzrostl na 350,8 miliardy jenů (64,9 miliardy korun) z 92,4 miliardy ve stejném období 2016. Hospodaření podpořil především úspěch obrazových senzorů používaných v chytrých telefonech a jiných produktech. Firma současně opět výrazně zlepšila svůj výhled na celý fiskální rok. Od dubna bude mít nového výkonného ředitele.

Provozní zisk byl ve třetím čtvrtletí dosud nejvyšší a vysoko překonal 240,8 miliardy jenů očekávaných analytiky v průzkumu agentury Reuters. Podle nové prognózy Sony za celý fiskální rok, který končí v březnu, očekává provozní zisk 720 miliard jenů místo dřívějších 630 miliard a to je největší suma v jeho 72leté historii. Analytici očekávají méně, 681 miliard jenů. Firma vyrábí mimo jiné televizory Bravia či videoherní konzoli PlayStation 4.

Společnost dnes rovněž oznámila, že její výkonný ředitel Kazuo Hirai k 1. dubnu odchází a na jeho místo nastoupí nynější finanční ředitel Keničiró Jošida. Ten je považovaný za hlavní sílu stojící za řadou změn, které společnosti pomohly zotavit se ze ztrát.