Příznivci prezidenta Miloše Zemana, kteří v sobotu ve volebním štábu napadli některé novináře, shodně tvrdí, že nebyli členy prezidentova volebního týmu. K útokům je údajně vyprovokovali sami novináři.

Karel Slezák, který neváhal napadnout točícího reportéra úderem pěstí, je bývalý boxer. Za komunismu údajně pracoval pro několik ministrů financí. Jan Šolta, který slovně i fyzicky napadl dvě novinářky, o sobě říká, že je bývalý vysokoškolský pedagog, který přednášel ekonomii na několika univerzitách. A sám sebe označuje za přítele Jana Palacha.

V okruhu Zemanových příznivců se Šolta pohybuje dlouhodobě. Předsedovi Strany práv občanů Janu Velebovi údajně opakovaně nabízí své organizační schopnosti. "Chtěl pořádat něco na Jihočeské univerzitě a pak se to vůbec nepodařilo. Snaží se pořád nabízet, že něco zorganizuje, ale já prostě nechci," řekl Veleba.

Byla to provokace, nenechám se bít od začátečníka, říká Karel Slezák, který v Zemanově štábu rozdával rány pěstmi

Byl to útok na mě

Šolta říká, že byl k útoku vyprovokován novináři tím, že jej natáčeli ve chvíli, kdy do volebního štábu přijela sanitka. Tu zavolal podle svých slov právě Šolta pro malátného hosta, který měl ztrácet vědomí poté, co se začal motat a padal. Do té doby popíjel pivo u jednoho ze stolků.