Bývalý senátor a majitel textilky Juta Jiří Hlavatý kandidující za ANO) v doplňovacích senátních volbách na Trutnovsku senátorský mandát zřejmě neobhájí. Ve druhém kole podlehl svému soupeři, starostovi Vrchlabí Janu Sobotkovi (STAN), poměrem hlasů 33:67 procentům. 

Doplňovací volby se konaly kvůli Hlavatému, který byl v říjnu díky preferenčním hlasům zvolen do Sněmovny, a mandát senátora mu proto automaticky zanikl. Hlavatý pak oznámil, že o křeslo senátora bude usilovat znovu a poslaneckého mandátu se vzdal.

Sobotka jako vítěz prvního kola získal 33,5 procenta hlasů. Majitel největší české textilky Juta Hlavatý obdržel 25,2 procenta. V prvním kole lidé vybírali z devíti kandidátů. Vítěz doplňujících senátních voleb na Trutnovsku bude senátorem jen dva roky a devět měsíců.

Sobotku před druhým kolem podpořili čtyři neúspěšní kandidáti z prvního kola. Podporu mu dali Klára Sovová (NEI) a Jaroslav Dvorský (za Piráty), kteří získali dohromady přes 20 procent hlasů. Podpořili jej místostarosta Úpice Karel Šklíba (ČSSD), který získal 5,7 procenta hlasů, a kandidátka ODA Blanka Horáková, která získala dvě procenta. Sobotku také podporují ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, které vlastního kandidáta nepostavily. Hlavatému vyjádřila podporu jen nezávislá kandidátka Terezie Holovská, která získala 0,7 procenta hlasů.