Hliněná armáda prvního sjednotitele Číny bývá považována za symbol nastupující supervelmoci. Její síly si je dobře vědom i francouzský prezident Emmanuel Macron, který přijel do Pekingu přimluvit se za větší prostor pro francouzské firmy na rostoucím, ale v řadě ohledů obtížně přístupném čínském trhu. Bude v nelehké situaci. Podobně jako jeho protějšek Si Ťin-pching mluví o globalizaci, na druhou stranu se však obává, že se ji Čína pokusí využít k prosazování své moci, a to i na starém kontinentě. Proto ani největší čínský obchodní projekt, obnovená Hedvábná cesta, nesmí podle Macronových slov zůstat jednosměrný. Francouzský prezident tak vyjádřil naději na nový začátek vztahů mezi Čínou a Evropou na základě rovných pravidel.

Zatím jste si přečetli 100 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.