Kdo kdy pracoval s Petrem Štrosem, dobře ví, že je velký labužník a fanoušek italské kuchyně. "Moc rád ji sám připravuji a nejdůležitější ze všeho jsou čerstvé suroviny, především bylinky  1 ," říká ředitel IT skupiny Cleverlance, jež vyvíjí aplikace pro tuzemské banky nebo mobilní operátory.

"Denně musím udělat desítky nelehkých rozhodnutí. Když už je toho opravdu hodně, nejlépe se odreaguji právě při vaření," pokračuje a ukazuje na strojek pro výrobu domácích těstovin  2 , který dostal od rodiny.

Petr Štros tvrdí, že káva je dnes součástí každé rodiny i firmy a kvalitní kávovary nahrazují tzv. turky a rozpustné kávy. "Osobně preferuji kapsle  3 , díky kterým si mohu každý den podle nálady vybrat chuť a zemi původu."

Komunitu lidí v Cleverlance pro něj symbolizuje kopí  4 , které vyrobil kolega Martin Paták a daroval mu ho. Od Jiřího Bíby zase před časem převzal celkové vedení podniku a druhou nejdůležitější funkci: Miku­láše  5 . "Mikulášskou nadílku pro naše kolegy a jejich děti pořádáme snad od nepaměti a obcházet firmu v doprovodu krásných čertic mě vždycky hrozně bavilo," usmívá se Štros.