Leden přinesl zvýšení minimální mzdy

Minimální mzda dosáhla se začátkem nového roku 12 200 korun. Podle ministerstva práce si polepší asi 132 tisíc lidí, kteří pracují za nejnižší odměnu. Premiér Andrej Babiš prohlásil, že jeho vláda bude minimální mzdu dále navyšovat.

Jaderné elektrárny hlásí úspěšný rok

jarvis_5a4cfa50498ebde4103afd4d.jpeg
Foto: archiv HN - Libor Fojtík

Jaderné elektrárny Dukovany a Temelín dodaly do sítě v loňském roce přes 28 terawatthodin elektřiny. To je o 15 procent více než v roce 2016. Temelín už v listopadu překonal historický výrobní rekord. Jaderná energetika se v Česku podílí na výrobě elektřiny 35 procenty.

Internetová ozvěna

jarvis_5a4cfa50498ebde4103afd51.jpeg
Foto: Reuters

Jak vstoupit stylově do nového roku? Předsilvestrovské příspěvky na sociálních sítích se snažily na tuto otázku odpovědět pomocí filmů nebo písní, které stačilo pustit ve specifický čas a poté už si jen počkat na nejlepší moment, který měl přijít přesně o půlnoci. Kupříkladu pustili-li jste si přesně ve 22.02 Novou naději ze série Star Wars, vstoupili jste podle výpočtů do nového roku s výbuchem ikonické Hvězdy smrti.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.