Britský výrobce supersportovních aut představil svůj nový top model. Po hybridním McLarenu P1, který před lety šokoval svými výkony i nízkou spotřebou, přišel čas na závodní speciál, se kterým ale bude možné vyrazit i na běžné silnice. Auto se navíc jmenuje po slavném závodníkovi, který je dodnes považován za jednoho z nejlepších pilotů formule 1 všech dob − Ayrtonu Sennovi.

Nový McLaren Senna sice vzhledově navazuje na svého předchůdce, ale už od prvního pohledu je patrné, že u něj hlavní roli hraje aerodynamika. Té se podřídily jeho tvary doplněné o velký práh vpředu, řadu žaber nebo masivní přítlačné křídlo, které mění svou výšku a sklon podle potřeby tak, aby dosáhlo co nejlepšího přítlaku.

O tom, že jde o speciál zaměřený hlavně na jízdu po závodních okruzích, svědčí i specifická kola s centrální maticí, která se používají právě při závodech díky možnosti co nejrychlejší výměny. Pneumatiky Pirelli P Zero Trofeo jsou také připraveny spíš na závodní trať, ale je s nimi možné vyjet i do provozu.