Většina Italů si nedokáže vánoční svátky představit bez tradičního moučníku pandoro. Jedním z nejznámějších výrobců tohoto "zlatého chleba", který je v Itálii populární stejně jako v tuzemsku vánočka (ač tvarem připomíná spíš bábovku), je společnost Melegatti. Ta je vyrábí podle svého tajného receptu už od roku 1894, kdy si jej patentoval zakladatel Domenico Melegatti.

Letos ale hrozilo, že firma ze severoitalské Verony na sváteční stůl už žádné pandoro nedodá. Dostala se do vážných finančních potíží, tři měsíce neposlala platy zaměstnancům a hrozil jí bankrot. Na poslední chvíli podnik i jeho výrobu pandora zachránil maltský hedgeový fond Abalone Asset Management. Ten do skomírající firmy investoval 16 milionů eur. Díky tomu Melegatti mohla ještě těsně před svátky obnovit produkci − nakonec stačila vyrobit 1,5 milionu kusů oblíbeného vánočního pečiva.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V Itálii slavná značka Melegatti se dostala do vážných potíží. Firmě hrozil bankrot. Na poslední chvíli ho zachránil maltský hedgeový fond.
  • Podnik díky tomu stačil vyrobit 1,5 milionu kusů vánočního moučníku pandoro.
  • Melegatti ale ještě nemá vyhráno. Musí se dohodnout s věřiteli a už brzy odstartovat výrobu na Velikonoce.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.