Rok 2017 se nesl v duchu změn insolvenčního zákona. V létě se insolvence začaly řídit novelou, která bojuje proti šikanózním návrhům. Další klíčovou změnu, která měla "zlidštit" oddlužení fyzických osob, ale kabinet premiéra Bohuslava Sobotky nestihl do voleb prosadit.

Ministerstvo spravedlnosti zůstává i v prvním kabinetu premiéra Andreje Babiše pod vedením Roberta Pelikána. K resortu spravedlnosti dostal navíc místo v čele Legislativní rady vlády i agendu lidských práv. Lze tak očekávat, že Pelikánova novela insolvencí bude předložena v současném znění k projednání i v novém parlamentu. Účinná by pak mohla být už během roku 2018 či v roce následujícím.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.