V evropském leteckém a zbrojařském koncernu Airbus Group, který je vyšetřován kvůli korupci při získávání civilních i vojenských zakázek, nastanou změny na klíčových manažerských postech. Generální ředitel Tom Enders oznámil, že počátkem roku 2019 svoji funkci položí a nebude usilovat o prodloužení kontraktu.

Dusná atmosféra v koncernu, poznamenaná nejenom probíhajícím vyšetřováním, ale také půtkami mezi topmanažery, by se tak měla alespoň částečně uklidnit. K tomu přispěje i další personální změna. Už v únoru roku 2018 se s firmou rozloučí muž číslo dvě − Francouz Fabrice Brégier, provozní ředitel.

Ten přitom ještě minulou středu (13. prosince) popřel zprávu listu La Tribune, že se na odchodu v uvedeném termínu dohodl. "Jak vidíte, jsem docela v klidu. Nemusím stát za dveřmi a poslouchat, co se děje. Veškerý ten bzukot ve francouzském tisku je pravděpodobně poněkud předčasný," prohlásil Brégier.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Evropský koncern Airbus Group, vyšetřovaný kvůli úplatkům, oznámil, že jeho šéf Tom Enders skončí počátkem roku 2019.
  • Představenstvo bude hledat vhodného kandidáta, kterého navrhne valné hromadě ke schválení.
  • Už v únoru 2018 odejde provozní ředitel šéfující klíčové divizi Fabrice Brégier.
  • Ten vedl s Endersem spory.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.