Sílící mezinárodní napětí a výbušná situace v některých regionech, například na Blízkém východě či východní Asii, přimělo četné státy, aby přestaly šetřit na obraně a začaly dávat více peněz na zbraně. Pro jejich výrobce je to vzpruha, což dokazuje zpráva Stockholmského ústavu pro výzkum otázek míru (SIPRI). Stovka největších zbrojařských koncernů podle ní loni prodala zbraně a vojenský materiál za 374,8 miliardy dolarů, což bylo o 1,9 procenta více než v roce 2015. Předtím tento globální byznys - prodej vlastním státům i export - pět let nepřetržitě klesal. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.