Firma Pavla Boušky Vafo, známá v Česku hlavně pod značkou Brit, je jedničkou v prémiovém segmentu krmení pro psy a kočky. A nyní chce tento úspěch přesunout i na další trhy. Posílit chce v Polsku, Pobaltí a ve Skandinávii. Výrazný růst očekává v Německu, kde Bouška udělal svou první akvizici na západ od českých hranic. Koupil většinový podíl v distributorovi žrádla pro psy a kočky Allco na severu u Brém.

"Když připočteme nutné investice a marketing, akvizice společnosti Allco se bude pohybovat v řádech desítek milionů eur," říká v rozhovoru pro HN Pavel Bouška. Zároveň se chce pustit do dalších investic mimo obor krmiva pro psy a kočky.

HN: Udělal jste svou první akvizici v zahraničí. Proč zrovna v Německu?

Když jsem byl před několika lety na večírku po volbě podnikatele roku, dal jsem se do řeči s majitelem Jablotronu Daliborem Dědkem. Stěžoval jsem si mu na situaci v Německu, že tam sice máme exportní úspěchy, ale vždy to šlo strašně těžko. No a pan Dědek mi řekl: To si musíš v Německu koupit nějakou firmu a udělat si tam trojského koně.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Po otci převzal továrnu na psí granule, která vyráběla hlavně pro supermarkety.
  • Pak Pavel Bouška přišel o většinu tržeb a pustil se do budování vlastní značky Brit.
  • Teď vydělává násobně víc a kupuje svou první firmu v Německu. "Díky akvizici posílíme jednak na severu Německa, ale také ve Skandinávii, kde se nám daří," řekl HN Bouška.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru