Pietro Filipi mění majitele. Chce vyřešit pokles tržeb

Do české módní firmy Pietro Filipi vstupuje Michal Mička z investiční skupiny C2H. Ve společnosti získal 80 procent akcií, za které zaplatil kolem 60 milionů korun. V minulosti firmě klesaly tržby, loni dokonce skončila ve ztrátě. Nový majitel se chce zaměřit na zlepšení pozice značky na internetu − dnes tvoří prodeje přes e-shop pouhých pět procent z celkově prodaného zboží. Zároveň chce Pietro Filipi s novým investorem v zádech vstoupit na další zahraniční trhy.

1,17 milionu

jarvis_5a157946498e34d8c8a26e22.jpeg
Foto: Škoda Auto

aut se vyrobilo v Česku od ledna do října tohoto roku. To je meziroční nárůst o 4,4 procenta. Nejvíce vozů − více než 700 tisíc − vyrobila tradičně mladoboleslavská Škoda. O polovinu méně aut smontovala nošovická továrna Hyundai. Stoupl také domácí prodej − o osm procent − i odbyt na zahraničních trzích − o čtyři procenta.

Internetová ozvěna

jarvis_5a157946498e34d8c8a26e26.jpeg
Foto: archiv

Nebývalý úspěch zaznamenal na internetu charitativní projekt Ježíškova vnoučata. Lidé v něm plní přání stovek klientů domovů pro seniory po celé republice. Každý si může vybrat, komu konkrétně udělá radost. Po jednom dni od spuštění sbírky už dobrodinci splnili 94 procent v té době zaregistrovaných přání. Dlužno dodat, že nové vánoční tužby seniorů stále přibývají.

Chicagská burza rozjede obchod s bitcoinem

jarvis_5a157946498e34d8c8a26e2a.jpeg
Foto: Shutterstock

Digitální měna bitcoin je o další krok blíže k tomu, stát se plnohodnotnou součástí finančního trhu. Chicagská burza začne v polovině prosince obchodovat s futures kontrakty na tuto kryptoměnu. To by mělo zvýšit atraktivitu platidla pro větší investory. Jeden fu­tures kontrakt bude obsahovat pět bitcoinů. Ozývají se však i varovné hlasy, které tvrdí, že nestabilita internetové měny může ohrozit fungování nejen chicagské burzy, ale i celé ekonomiky.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.