British Airways čelí nařčení z toho, že v sedadlech svých letadel vozí štěnice, které si krátí nudu kousáním cestujících. Inspirovalo to nejen k požadavkům na tučné odškodné, ale také ke vzniku jedné vědecké práce. Biologové Marc Johnson a Jason Munshi-South v ní tvrdí, že díky člověku se evoluce živých tvorů na Zemi dostala do obrátek, o jakých se Darwinovi nesnilo.

Když Charles Darwin roku 1871 publikoval svou práci O původu člověka, jeho současníky pohoršilo, že z bytosti stvořené Bohem udělal zvíře podléhající zákonům přírodního výběru. Ale Marc Johnson a Jason Munshi-South udělali ještě něco horšího: člověk se z pouhého objektu evoluce stal jejím hybatelem.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.