Češi splácejí dluhy nejlépe od krize

Podíl dlužníků, kteří nesplácejí řádně své závazky, se snižuje téměř ve všech krajích. Vyplývá to z údajů sdružení Solus. Ve třetím kvartálu mělo dluhy po splatnosti 7,36 procenta dospělých, což je nejméně od poloviny roku 2008. Podle Solusu se platební morálka Čechů dlouhodobě zlepšuje.

Křetínský chce koupit plzeňskou Škodu

jarvis_5a02fcab498e089685bdcd2a.jpeg
Foto: Jan Rasch

Daniel Křetínský, majitel společnosti J&T, podle informací týdeníku Euro a novin MF Dnes plánuje koupit plzeňskou Škodu Transportation. Cena akvizice by měla přesáhnout 10 miliard korun. Křetínský, který se stále více věnuje dopravnímu průmyslu, by tak rozšířil své portfolio o výrobce trolejbusů, tramvají, vlaků a lokomotiv. Obchod se podle všeho uskuteční do konce roku.

Internetová ozvěna

jarvis_5a02fcac498e089685bdcd2e.jpeg
Foto: Reuters

Na poslední pracovní den jednoho ze zaměstnanců Twitteru se jen tak nezapomene. Bývalý pracovník oddělení péče o zákazníky zrušil na 11 minut účet americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi. Na síti se objevil třeba vtip, že tento člověk dokáže Trumpa kontrolovat lépe než prezidentovi spolupracovníci. Než se odhalil pravý důvod, spekulovalo se například o hackerském útoku.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.