Na pracovním stole Tomáše Juříka se vyjímá vystavený model letadla S5-DTM Cirrus  1 . "Je to dárek od zaměstnanců k padesátým narozeninám. Musí být vždy na viditelném místě, protože ve stejném letadle rád létám i ve skutečnosti," vysvětluje ředitel a spoluzakladatel zlínské společnosti Cross, která vyrábí a dodává inteligentní technologie nejen pro řízení dopravy do celého světa.

"S létáním souvisí i další věc, kterou do­slova nedám z ruky. Jsou to hodinky Breit­ling  2 , které zdobí zápěstí mnoha pilotů," pokračuje s tím, že to byl zase dárek k významnému jubileu od rodiny.

Podobně jako většina vrcholových mana­žerů i Tomáš Juřík často cestuje. "Na cestách mě pravidelně doprovází počítač Dell Ultrabook  3 , který používám denně už dva roky." Má prý dlouhou výdrž baterie − až 10 hodin − a příjemně nízkou hmotnost.

Svůj pracovní život si nedokáže představit bez chytrého telefonu  4 . "iPhone 5S mám už čtyři roky. Vyhovuje mi, protože je malý a lehký. Novější verze vytrvale odmítám právě kvůli jejich větším rozměrům," vysvětluje.

Z vojny si kdysi přivezl modulátor z ruského radaru  5 , který už je dnes sice nefunkční a vyhořelý, v kanceláři Tomáše Juříka má však své stálé místo. "Ačkoliv je to velmi rozměrná a nepraktická věc, provází mě při práci už od mého prvního zaměstnání. Je to nádherný exemplář elektrotechnické historie."