Fyzikální zákony imponují nepřekročitelností, a tak se mnozí snaží vymýšlet a používat zákony, které jimi nejsou. Například kdyby platil takzvaný zákon Occamovy břitvy ("pravdivé je nejjednodušší vysvětlení čehokoliv"), tak dodnes věříme, že je Země placatá. V poslední době je v souvislosti s diskusemi na sociálních sítích slyšet o podobně divném Godwinově zákonu. Pokud jste se s ním nesetkali, pak vězte, že "pravděpodobnost, že se v on-line diskusi objeví přirovnání k Hitlerovi, se s jejím narůstáním blíží jedné".

Trochu podezřelé je, že i v hodně dlouhých diskusích o chovu křečíka džungarského jsem na Führera nenarazil − v této podobě je ale "zákon" nesmyslem celkem neškodným. Horší ovšem je jeho častěji uplatňovaná verze tvrdící, že "pokud se Hitler v diskusi objeví, diskuse tím končí a ten, kdo ho tam dal, ji prohrál".

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.