Jak zvrátit po sněmovních volbách čím dál větší opovržení nad prozápadním směřováním Česka? Jak v atmosféře harašení referendy o vystoupení z Evropské unie a pochybnostmi nad členstvím v NATO lidem vysvětlit, že republika potřebuje být součástí Západu? Jednoduše. Zvedněte nad hlavu svůj pas − to je ta nejlepší odpověď.

Společnost Arton Capital každoročně uveřejňuje svůj pasový žebříček (Passport Index) seřazený dle toho, do kolika zemí se lze dostat s příslušným pasem bez víza. Na špičce je od roku 2017 Singapur, s jehož cestovním dokladem se člověk dostane do 159 zemí světa.

Následuje Německo, dále Švédsko, Jižní Korea a tak dále. Pointa: Česko je jen na dohled od premiantů se 152 zeměmi (Maďarsko je o dvě země s bezvízovým stykem za námi, Slovensko a Polsko o tři).

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.