Prohra elit. Tak hodnotí výsledky voleb část médií i politiků. V komentářích se zamýšlejí, jak je možné, že tolik lidí volilo protest a jednoduchá řešení. Často nešetří řečmi o inteligenci voličů, kteří si neváží demokracie, jsou přízemní a hloupí. To má daleko k sebereflexi. Je to naopak opakování chyb, které způsobily, že volby dopadly tak, jak dopadly. V čem chyby elit spočívají?

Je jistě možné si o voličích myslet, že jsou pitomci a mají zjednodušené vidění světa. V mnoha případech je to pravda. Není ale taktické jim to říkat do očí. A právě to mnoho elit dělalo: z piedestalu káraly, urážely a peskovaly. Naopak vítěz voleb pochopil, že je to špatná cesta. Andrej Babiš si o voličích ani svých zaměstnancích nemyslí nic pěkného − mimo kamery o nich mluví jazykem, za nějž by se nestyděl ani dlaždič. Přesto uměl při spanilých jízdách po republice nasadit masku chápavého boháče z lidu, který si rád poklábosí, zanadává na poměry a nabídne řešení.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.