Už si nevzpomenu, kde jsem to četl, ale byla to úvaha o internetu končící větou: "Také vám připadá, jako kdyby tu někdo lidstvu snímal posmrtnou masku?" Asi není třeba hned myslet na nejhorší, ale něco na tom je. Představte si, že jste mimozemšťan a chcete se v co nejkratší době dovědět o téhle civilizaci co nejvíc. Prostudujete velkou slavnou knihovnu? Nepohodlné, pomalé, nereprezentativní. Unesete k výslechu nějakého myslitele? Způsobíte si leda tak hučení v hlavě a nebudete o nic chytřejší. Pustíte si televizi? Asi byste vzápětí vydali pokyn k anihilaci planety.

Naproti tomu internet nabízí ideální řešení: je tady prakticky všechno a ještě ke všemu v instantní podobě. Což je možná důvod, proč vymizely zprávy o létajících talířích: mimozemšťanovi, který by se v éře internetu zbůhdarma proháněl po obloze, by na domovské planetě nepochybně hrozilo disciplinární řízení za plýtvání pohonnými hmotami.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.