Kdo v minulých volbách nemohl hlasovat v okrsku svého trvalého bydliště, mohl si několika způsoby zažádat o voličský průkaz: osobně na městském úřadě, nebo písemně, pokud žádost opatřil úředně ověřeným podpisem, zaslal ji přes datovou schránku nebo e-mailem s elektronickým podpisem.

Letos je však situace jiná. Občané o jednu z možností, jak si říct o oprávnění hlasovat v jakékoliv volební místnosti v zemi, přišli. Signovat dokument elektronickým podpisem již nejde.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Rozvinutí kvalitního eGovernmentu představuje pro Českou republiku dlouhodobý problém.
  • Nic se na tom nejspíše nezmění ani po volbách, ačkoliv digitalizaci veřejné správy věnují některé politické strany ve volebních programech dost prostoru.
  • Navrhnout opatření, která by zvedla úroveň českého eGovernmentu, je přitom pro politiky nutností. V žebříčku DESI, který hodnotí stav eGovernmentu v EU, skončilo letos Česko na 22. místě z 28.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.