Skupina Energo-Pro jednoho z nejbohatších Čechů Jaromíra Tesaře navýšila svoji nabídku na bulharskou distribuční společnost polostátní firmy ČEZ. Nabízená cena by mohla překročit původně požadovaných 300 milionů eur, tedy 7,8 miliardy korun.

"Společnost Energo-Pro reagovala na výzvu ČEZ a podala upravenou nabídku, která splňuje požadované parametry," řekla včera HN mluvčí Tesařovy firmy Hana Hikelová.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Původní nabídky polostátní ČEZ neuspokojily. Ani jedna nepřesáhla 250 milionů eur.
  • Nyní Energo-Pro Jaromíra Tesaře nabízí přes 300 milionů eur.
  • Dalších 50 milionů může ČEZ získat prodejem odstavené elektrárny Varna.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru