Rakouští odpůrci dohody o volném obchodu EU s Kanadou (CETA) přivlekli včera před tamní parlament repliku trojského koně. Protestovali tak proti dohodě, o níž včera poslanci debatovali. A diskuse to byla bouřlivá, především proto, že zemi čekají za tři týdny volby. Zelení jsou proti kvůli údajnému přílivu jedovatých látek v potravinách, populisté chtějí o dohodě referendum. CETA dnes vstupuje v prozatímní platnost, dokud ji neschválí všechny parlamenty členských zemí EU. A zatímco v Česku prošla u zákonodárců prakticky v klidu (výhrady měli jen komunisté) a v předvolební kampani si na ni asi sotva někdo vzpomene, v Rakousku je jedním z volebních témat.

Související

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru