Je to kampaň, kterou svému produktu nepřeje žádný podnikatel. Zvlášť ne ten v oblasti bezpečnosti. Nejmocnější vláda světa vydala pro své zaměstnance zákaz používání antiviru Kaspersky, protože se bojí o svá data. Společně s americkou vládou se teď může začít obávat i čtyři sta milionů uživatelů tohoto softwaru, že k jejich počítačům vedou tajná zadní dvířka, od kterých má klíče ruská FSB.

Eskalace podezřívání mezi Spojenými státy a Ruskem se dostala do další fáze a kolem nejúspěšnějšího ruského technologického podnikatele Jevgenije Kasperského a jeho Kaspersky Lab se pomalu utahuje smyčka. Spletená je zatím pouze z obav, blízkých vazeb a podezřelých náhod. Přímé důkazy v podstatě chybí. Antivirový gigant s třemi a půl tisíci zaměstnanci ve 30 pobočkách po celém světě se fakticky dostal do oka hurikánu, který jej a jeho pozici na světových trzích může rozmetat na pořádně malé kousky.

Kauzu odstartovaly spekulace o ovlivnění loňských prezidentských voleb ruskými tajnými službami a následné vyšetřování okolí Donalda Trumpa. Do hledáčku amerických novinářů pátrajících po jakémkoliv detailu se tak dostal i Kaspersky. Jako absolvent Vysoké školy KGB je ostatně snadným cílem.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.