Poslanci vydali Babiše a Faltýnka k trestnímu stíhání za Čapí hnízdo

Policie může trestně stíhat Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka. Rozhodla tak Poslanecká sněmovna. Oba mají být obviněni z údajných dotačních podvodů při stavbě Farmy Čapí hnízdo. Obvinění přitom odmítají. Farma patřila do přelomu let 2007 a 2008 do Babišova Agrofertu. Poté změnila formu vlastnictví, a nebylo tak možné dohledat jejího majitele. Díky změně získala padesátimilionovou evropskou dotaci v programu pro malé a střední podniky. Loni Babiš ve sněmovně řekl, že v té době vlastnily farmu jeho dvě dospělé děti a bratr jeho partnerky (dnes manželky) Moniky Babišové. Po několika letech se farma vrátila do skupiny Agrofert.

Vládní koalice schválila zvýšení platů

jarvis_59b928b7498e27acb823412a.jpeg
Foto: Shutterstock

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.