Začalo to před 30 lety jako akce pro pár desítek lidí, dnes je z festivalu Burning Man monstrózní podnik. Letos se za ním do Nevadské pouště sjelo přes 70 tisíc lidí. Obrovský zájem potvrzuje i fakt, že vstupenky za 425 dolarů zmizely na jaře z prodeje za půl hodiny. Festival, přirovnávaný ke kříženci Woodstocku a Šíleného Maxe, patří mezi nejextravagantnější na světě. Účastní se ho novodobí hippies, muzikanti a další umělci, k vidění jsou neuvěřitelné masky, kostýmy či automobily přestrojené v duchu populárního sci-fi s Melem Gibsonem. Zlé jazyky tvrdí, že je i centrem alkoholových a drogových radovánek. Drogy ostatně nejspíš stály i za letošním tragickým koncem akce: při tradičním pálení 30metrové dřevěné figuríny jeden z účastníků skočil po hlavě do plamenů a nezachránili ho ani přítomní hasiči.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.