Kauza zkrachovalého opavského distributora pohonných hmot, společnosti FAU, nabírá na síle. Ještě minulý pátek diskutéři pod článkem kolegyně Táni Králové tvrdili, že její konstrukce o možném zničení FAU zajišťovacím příkazem (dle soudu neoprávněným) kvůli konfliktu s přerovskou chemičkou Precheza vlastněnou Babišovým Agrofertem je přitažená za vlasy. Jen o pár dní později ale zaúřadovali lidé stojící za twitterovým účtem Julia Šumana. Zveřejnili odposlech, kde Babiš o FAU hovoří jako o zm*dech. Z nahrávky je patrné, že šéf ANO je o celé záležitosti dobře informovaný, což by ani jako ministr financí být neměl, a navíc berní úředníky nazývá "našimi, co na FAU klekli".

Z celé kauzy vyplývá několik věcí. Zaprvé, Babišovi FAU skutečně leží v žaludku. A to už od konce 90. let, kdy kupoval Prechezu, v jejímž areálu FAU vlastní sklad a odmítá jej chemičce prodat. Vulgární výrazy na adresu majitelů jsou jasným důkazem.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.