Dorazí vlna protestů proti turistům do Česka? Budou se po Benátkách, Barceloně, Římě či Dubrovníku bouřit i místní v Praze a Českém Krumlově? V blízké budoucnosti snad ne. Ani v hlavním městě, ani v dalších historických skvostech republiky se nenafukuje prázdninová populace tak masivně jako ve zmíněných destinacích. To ale neznamená, že česká města nemají problém. Je možná menší než v Benátkách, ale je stejný − jak usměrnit dav turistů tak, aby nevadil běžnému životu místních.

Pár čísel pro představu: Praha minulý rok s 16,7 milionu přenocování předběhla Vídeň či Amsterdam. Z toho zahraničních hostů bylo 15,9 milionu, to je více než v Berlíně, Vídni či Madridu. Na jednu stranu každá desátá koruna z pražského HDP pochází z turistiky, na druhou stranu si takový nárůst turistů žádá nová opatření, aby i Pražané brzo nepociťovali podobnou naštvanost jako Benátčané.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.