Na kopcích v andaluském městečku Jaén, které leží uprostřed španělské zemědělské oblasti, neroste nic jiného než olivovníky. Více než 24 tisíc stromků vlastní španělsko-česká rodina Lozano Červenka. Podnikatel Carlos se svou ženou Evou a její sestrou Ludmilou vyrábí olivový olej a vozí jej do Česka.

Carlos Lozano svým stromům říká "olivinky" a je velkým milovníkem oleje. Maže si jej i pod marmeládu na pečivo. Několik olivovníků vlastnil už jeho prapradědeček a malý háj zdědil po svém otci. Zemědělství se ale nejprve věnovat nechtěl. Ještě před sedmi lety pracoval jako stavební inženýr pozemních staveb. Podílel se na výstavbě tunelu pro rychlovlaky v Barceloně.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Z počáteční investice do olivovníků se stal rodinný byznys.
  • Česko-španělská rodina do tuzemska dováží každý rok tisíc litrů vlastního oleje.
  • Letos plánuje prodat zboží za 26 milionů korun.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.