V minulém roce české domácnosti vynaložily za zdravotní a jiné služby pro domácí mazlíčky kolem dvou miliard korun, což je oproti roku 2009 nárůst o 26 procent. Kromě veterinární péče lidé utrácejí například za psí kosmetické salony nebo hotely. Za větší výdaje může nejen lepší ekonomická kondice domácností, ale také stále se zlepšující a rozšiřující se poskytovaná péče. "Pozoruji trend, že lidé neváhají dát za operaci psa i 60 tisíc, i když vědí, že to bude jen pro jeho úlevu na jeden rok," potvrzuje veterinář Dan Hrubý.

Jedno nebo více domácích zvířat u nás chová více než polovina domácností. Zhruba 28 procent jich chová psa a 19 procent kočku. V evropských statistikách nás tato čísla řadí k nejvýznamnějším chovatelům domácích mazlíčků. Pokud započítáme veškeré náklady spojené s chovem domácích zvířat, vyšplhají se loňské výdaje domácností přibližně na 12,2 miliardy.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Za veškeré služby včetně veterinární péče o domácí mazlíčky Češi loni zaplatili přes dvě miliardy korun.
  • Zájem o veterináře roste zejména díky stále pokročilejší péči a lepší finanční situaci majitelů domácích zvířat.
  • V budoucnu ale oboru hrozí nedostatek veterinářů, upozorňuje Komora veterinárních lékařů ČR.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.