Jmenuje se Teo Tronico a je to robot pianista. Se svými 53 prsty dovede prý bravurně přednést Chopina, Mozarta či Rimského-Korsakova. Sestrojil ho Ital Matteo Suzzi a poprvé koncertoval v roce 2012, o tři roky později svedl "bitvu pianistů" se svým krajanem a interpretem klasické hudby Robertem Prossedou. Naposledy bavil svým hraním a zpěvem populárních písní návštěvníky srpnové konference o robotech v Pekingu. Navíc dovede i mluvit a dělat žertovné obličeje. Roboti jsou zkrátka stále dovednější. Stejně tak umělá inteligence, kterou je člověk umí obdařit. Ta už se dokáže sama zdokonalovat a porazit člověka třeba v počítačové hře. "Je to větší hrozba než KLDR," varuje jeden z vizionářů dneška Elon Musk. Grimasa Tea Tronica by ho asi moc nepobavila.

Zatím jste si přečetli 100 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.