Fiat 124 se nesmazatelně zapsal do automobilové historie i díky tomu, jaké deriváty kolem něj vznikly. Na jednu stranu dal základ ruskému žigulíku, na druhou díky němu vznikl i krásný otevřený model 124 Spider, který se proháněl po silnicích od poloviny sedmdesátých let. Italové se rozhodli nejen vzkřísit známé jméno, ale pokusili se i zachytit správnou atmosféru projížďky v dvoumístném otevřeném voze. Nechtělo se jim ale vymýšlet vlastní koncepci, a tak povolali Mazdu, která má s takovým typem vozu dlouholeté zkušenosti. Jako základ pro nový model posloužila zábavná Mazda MX-5 přezdívaná Miata.

Na první pohled to ale není úplně vidět. Ačkoliv obě auta stojí na stejné podvozkové platformě, designéři nasadili modelu 124 Spider vlastní fazonu. Oblejší křivky, kulatější světla s velmi povedenými LED obroučkami a sportovně otevřená maska chladiče vozu sluší.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.