Popírači evoluce a přirozeného vzniku života z neživého občas používají takové přirovnání: do krabice nasypete ozubená kolečka a další součásti hodinek a pak krabicí třesete. Zdravý selský rozum řekne, že i kdybyste třásli miliony let, hodinky v krabici nevzniknou − k tomu je potřeba hodináře. V případě zrození života Stvořitele. Proto se těm lidem říká kreacionisté, od latinského creatio neboli stvoření.

Příklad s hodinkami vypadá přesvědčivě, na kreacionisty ovšem prozrazuje, že nikdy neprali v automatické pračce. Pro záhadné dění v jejím vířícím bubnu není problém udělat uzel na tričku, nacpat prostěradlo do zpola zapnutého povlaku na polštář, případně nechat od každého páru ponožek jednu zmizet. A to se pračka točí pár desítek minut. Co by v ní vzniklo za čtvrt miliardy let, je možná lepší si ani nepředstavovat.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.