V kvíčovickém kovářství to vypadá, jako by se kyvadlo času zastavilo někdy v první republice. Od doby, kdy tady pracoval pradědeček současného majitele Jiřího Brože, se toho moc nezměnilo. Potomek kovářů z Domažlicka používá kladiva, se kterými vyráběl jeho předek, stejnou kovadlinu a na dlouhé hodiny se zavírá do dílny, jejíž stěny jsou začernalé od ohně.

"Toužil jsem po svobodném a kreativním životě. Stálo mi to za opuštění relativní jistoty," říká bývalý policejní důstojník Brož. Rodinnou tradici oživil ve 40 letech.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Jiří Brož roky pracoval jako policejní úředník pro migraci.
  • Rozhodl se však opustit stávající zaměstnání a oživit rodinnou tradici kovářství.
  • Do Česka s sebou přivedl ukrajinského kováře, se kterým dnes pracuje v dílně na Domažlicku.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.