Yamaha v posledních letech rapidně rozšiřuje svou modelovou nabídku poměrně jednoduchým receptem. Na podvozkové platformě řady MT staví nejen nahaté stroje pro řádění za městem, ale i další motocykly z oblíbených kategorií. Jedním z nich je Tracer 700 využívající základ Yamahy MT-07, který je připraven i na delší výlety. A dokáže přitom i nalákat na velmi dobrou cenu.

Menší z Tracerů (Yamaha nabízí ještě model 900 založený na MT-09) má jednoduchý design. Oblá kapotáž se dvěma velkými světlomety by se někomu mohla zdát až fádní, na druhou stranu takové linie se rychle neokoukají a Tracer vydrží vypadat dobře delší čas. A to obzvlášť v testovaném černém laku, se kterým je opravdu nenápadný.

Podvozek Yamahy MT-09 se v případě Traceru o něco prodloužil, zdvih zadního pérování se zvýšil a totéž platí i pro sedlo. Místo přikrčené pozice tak za řídítky na jezdce čeká pohodlný vzpřímený posez, díky kterému se dá snést větší porce kilometrů.

Před větrem chrání subtilní kapotáž poměrně obstojně, čelní "plexi" je navíc nastavitelné. Samozřejmě jen ručně pomocí dvou plastových matic, což stačí. Jezdci vyšších postav ale určitě sáhnou ještě po přídavném deflektoru, který proud vzduchu víc popožene nahoru.