Příjemný podnik italského střihu nabízí hned několik konceptů současně. Zajímavé snídaně, rychlé obědy i pohodové posezení u kvalitního vína doprovázené pestrým výběrem studených či teplých specialit.

Za projektem prémiového italského bistra v Karlíně stojí skupina Premier Wines & Spirits, pod jejíž křídla spadá vyhlášená fine dining restaurace Grand Cru a která do Česka dováží řadu prémiových vín i dalšího alkoholu. A právě skvostná nabídka vín za velmi příjemné ceny je jedním z velkých kladů Mercata.

Tip:

V Premier Mercato můžete zakoupit domácí kváskový chléb a další druhy čerstvého pečiva.

České farmy v kurzu

Podnik s moderním a vzdušným designem otevírá již ráno v sedm hodin a vedle tradičních snídaní nabízí oblíbený italský model "take away" − kdy si vyberete sýr či salám a necháte si ho nakrájet třeba do domácí ciabatty. Ostatně v Mercatu si připravují spoustu vlastního pečiva a také řadu sladkých koláčů.

Nejvytíženější je podnik přes oběd, kdy nabízí každý den jiné polední menu vycházející z italské kuchyně. Na váhu je možné zakoupit pečený lilek, artyčoky, olivy a hlavně pestrou paletu špičkových sýrů a salámů, nejen italských a francouzských, ale i českých − třeba velmi povedený salám z divočáka z litoměřické pršuterie či vyhlášené sýry z benešovské farmy Bio Vavřinec.